OdporúčameZaložiť web alebo e-shop
aktualizované: 01.12.2020 16:52:05 

POLICAJT VO VÝSLUŽBE

Príspevky
19.01.2021
• Na večné časy...?  |  19.01.2021 03:38:04  |  IP: 195.91.---.---
... a nikdy inak, hlásalo kedysi jedno z hesiel. Obávam sa, že doba sa vrátila v horšej podobe a dnes to heslo znie:"Na večné časy s koronou a nikdy inak!" akosi sa vytratil riešenie všetkých chorôb, a tým je liečba. Ale ťažko liečiť niečo, čo (netvrdím, že neexistuje) nebolo doposiaľ izolované laboratórne a následne preskúmané, čo by ako liečba oči tomu mohlo byť úspešne aplikované. Doposiaľ nás tu konzílium (údajne) presviedča, že tou liečbou je práve izolácia =domáce vezenie a samozrejme testovanie nespoľahlivými testami ag, ktoré nielen, že neurčia presne ale ešte určia pozitivitu i tam, kde nie je a kde to v mnohých prípadoch pcr testy poprú (ako napr. v prípade testovania v papierňach, kde ag test zistil pozitivitu 46% testovaných a následne pcr testy nepotvrdili). Pokiaľ to nie je s obľubou označované ako "hoax".
To sa to "vládne", s ústavnou väčšinou, pri neustále predlžovanom núdzovom stave, rozhodovaniach v skrátených termínoch kde poslanci dvíhajú na súhlas ruky bez toho aby o téme niečo vedeli, nebodaj tomu rozumeli, a v šírení neustáleho strachu či vyhrážok, že dostanete likvidačnú pokutu, nepustia vás do práce=stratíte príjem a možnosť splácať 30 ročný dlh banke z hypotéky a o chvíľu už ani na čerstvý vzduch do prírody NIE, lebo nebudete mať potvrdenie na modrom zdrape nezfalšovateľného papiera, že ste si bez ďalšieho riešenia nechali rýpať voľajakou tyčinkou v nose. Lebo jediným riešením vašej pozitivity je karanténa, zostať zavretý doma a až keď už vám je náhodou veľmi zle, tak potom možno prídu kozmonauti v skafandroch, možno vás ako prašivého prepravia do nemocnice, rozšírite hroziacu tabuľku pandemického zamorenia (vlastne tú už ste rozšírili v okamuhu keď ste boli označení za pozitívneho) a ak sa váš stav náhodou "samonezlepší", tak vás hodia na dýchací prístroj a až potom rozšírite, v prípade, že vás to samo neprejde-lebo liek stále konkrétny nie je, rozšírite tabuľku "pribudlo úmrtí na covid...)
Len sa záhadne stratili ostatné choroby, ktoré boli na pretrase pred covidom. Asi si ich vymýšľali ľudia sami dovtedy, alebo zlé diagnózy od lekárov? Lebo dnes to zašlo už tak ďaleko, že neviete čomu a komu veriť, najmä v dobe titulov Plg. - plagiátor...

09.01.2021
• Veď práve...  |  09.01.2021 18:44:46  |  IP: 213.181.---.---
Ale niekde zas treba nejaké politické bodečky zbierať i keď o tom dosť pochybujem. Ale je to také ľúbivé trestať, hoc i po 50 rokoch nejakých štb-ákov. Tí skutoční vinníci už väčšinou myslím, že nežijú ale plošne potrestať všetkých tabuľkovo zaradených na XII. správe bude fakt pôsobivé.
Nuž, netreba hľadať rozum tam, kde nie je! Nenávisť a pomsta sú mocní vládcovia najmä v dnešnej vládnej tlupe.
• Vladimir Hús st.  |  09.01.2021 16:13:18  |  IP: 178.23.---.---
Už som sa niekoľko krát vyjadroval, že máme 32 r. od "revolúcie", teda keby sa stalo nemožné, že hned po zákl. vojenskej službe, teda 20-21 ročný by dotyčný policajt išiel na Štb dnes má 52 r. ale niečo podobné sa nestalo, teda podľa mňa môžu mať, najmenej 65-70 r.Takí, čo boli na evidenciách, teda výroba a výdaj pasov čo tí vyviedli, občas nejaký poznatok, nič viac. Dokonca ak dobre viem oni patrili pod cudzineckú políciu. Koľko ľudí bolo rozpracovaných na okresoch, ja si nepamätám, že by dali niekoho do cely. Samozrejme nemôžem vedieť, čo bolo na okresoch. Okrem toho toto sa má dotýkať tých, čo poberajú výsluhový dôchodok, koľkí z nich žijú, čo poberajú VD? Myslím, že od Štbákov poberajúcich VD veľa finančných prostriedkov nezískajú.
• Doplnok k anoným a No...  |  09.01.2021 15:32:29  |  IP: 85.237.---.---
Čo sa týka monsterprocesov z 50-tých rokov, uvádzaných v predmetnom rozhovore s poslankyňou, tieto som nižšie, nijakým spôsobom nemal v úmysle zľahčovať alebo nejako spochybňovať, ale mali a mohli byť riešené už dávno, krátko po roku 1989, pretože mnohí ich aktéri a obete sú už prevažne po smrti. Paradoxom je, že krivdy 50. rokov majú sanovať dôchodky tých, ktorí vtedy ani neboli na svete…. prosto – spravodlivosť bude viac vládnuť na Slovensku…..
V tejto súvislosti sú príznačné údajne vyjadrenia býv. prezidenta Havla pri odvolávaní z funkcie bývalého generálného prokuratora federácie - JUDr. I.G., ktorý mu na to vraj povedal,.. že prečo mám byť odvolaný z funkcie GP, keď som nič neurobil?! A Havel mu na to údajne odpovedal, ...no veď práve preto! Na Slovensku v tomto smere mal byť skutočne iniciatívny najmä UPN, ktorý bol aj na tento účel zriadený a ktorému boli aj v tomto smere sprístupnené príslušné dokumenty aj k jednotlivým a konkrétnym osobám z radov príslušníkov, vyšetrovateľov, prokurátorov ale i sudcov a k ich obetiam, keď ešte žili. Takéto prípady mali so svojimi zisteniami,a zdokumentovanými závermi postupovať na riešenie príslušným orgánom činným v TK. Ale nerobili tak! Prečo asi ? Veď Vlády sa menili !

07.01.2021
• Hmm  |  07.01.2021 21:20:17  |  IP: 213.181.---.---
Žiaľ, voliči im dali ústavnú väčšinu a tak majú takmer neobmedzené možnosti a istia to voľbami "svojich" ľudí na Ústavnom súde, prokuratúre a pod. Slušnosť zvíťazila...
• Ivan  |  07.01.2021 18:52:33  |  IP: 84.245.---.---
Na čokoľvek siahnu, tak ničia právnu istotu v tejto krajine. A EU to záhadne neprekáža. Toto si nedovolil ani Mečiar a to bol iný káder.
• No...  |  07.01.2021 15:33:13  |  IP: 213.181.---.---
K tým "monsterprocesom" z 50-tych rokov:nikto nezpochybňuje, že sa niečo také dialo a odstraňovali sa zatváraním a nútenými prácami nepohodlní občania. A kto ich obvinil, odsúdil a zatvoril? XII. správa ZNB alebo konkrétni príslušníci, prokurátori a sudcovia? Chystajú sa plošne trestať všetkých, čo tam boli v služobnom pomere tabuľkovo vedených? Majú nejaké archívne dokumenty k jednotlivým prípadom s menami vypočúvajúcich, obviňujúcich, účastných v jednotlivých prípadoch? Ak áno, nech riešia konkrétnych podozrivých z týchto prípadov a nie všetkých plošne lebo inštitút kolektívnej viny bol v minulosti zrušený, pokiaľ sa nemýlim. Aj tých prokurátoro a sudcov, ktorí vyriekli ortieľ nad "prenasledovanými" budú spätne okliešťovať na dôchodkoch? Nie? Jáj, tu sa jedná len o dlhodobo do očú bijúce výsluhové dôchodky priznané v zmysle platných zákonov. Na starobné by nikomu nesiahali, tak je to! A snáď by ešte mali títo prípadne postihnutí výsluháči doplácať spätne za 20-30 rokov tieto zrážky, ktoré chcú v zmysle opäť slušnosti a spravodlivosti na nich uvaliť.
A voliči? Vždy sa ich nájde dosť na ovplyvnenie sľubmi a neustálymi zmenami "k lepšiemu". Veď áno, každý sa chce mať lepšie len treba vždy pozerať na reálne možnosti naplnenia zmien k lepšiemu. Vždy a s každým režimom budú aj zástanci, aj odporcovia a aj takí, ktorým je to jedno a nikdy nebude čokoľvek vyhovovať každému.
• Doplnok k prís. a k anonym...  |  07.01.2021 12:53:12  |  IP: 85.237.---.---
-Vyzerá to skôr tak, že preferencie OĽANO a spol. sú už v nenávratne, jednoducho potápajú sa v očiach verejnosti až na samé dno, a preto sa chcú voličom zapáčiť a prekryť do neba volajúce kauzy a svoju neschopnosť riadiť štát, tým, čo samozrejme zaberie, lebo neviem, či by po tejto mediálne žltými presstitútmi už temer desaťročie omielanej a tendenčne poukazovaním a porovnávaním monster procesov v 50-tých rokoch , ako to udáva aj autorka návrhu poslankyňa Andrujevova,- OĽANO či by sa našiel niekto kto by s týmto návrhom v ich vlastných radoch nesúhlasil a išiel by aj na koberec.
-Situácia OĽANO s.r.o., však nie je závideniahodná, ľudia ich volili v naivnej viere o zmene a novej politike, pre obyčajných ľudí, ktorej sa im žiaľ, nedostáva a ich život sa vo všeobecnosti zhoršuje.Na základe toho strácajú body aj u svojich sympatizantov, čoraz viac a viac. K tomu aj to u niektorých neskrývane papalášstvo a to hrozne početné zomieranie ľudí na covid 19, i na iné odvrátiteľné choroby, a preto aj takéto a iné tragedické kauzy, majú nepochybne za cieľ takýmito návrhmi prekrývať vo verejnej mienke a v očiach verejnosti.
-Lucia Kurilovská, rektorka Akadémie Policajného zboru v BA.
- Úprimne, mne to tiež prišlo zvláštne, že ho presúvali z cely do cely. Keby ho presúvali z ústavu do ústavu je to viac pochopiteľné, pretože mal kolúznu väzbu. ZVJS musí zabezpečiť, aby osoba, ktorá je v kolúznej väzbe nebola s nikým, kto nejakým spôsobom súvisí s tou trestnou vecou, v ktorej je obvinená. A aby to mohol zabezpečiť, tak tá osoba musí byť buď v inom ústave, na inom poschodí atď. U neho mi to ale naozaj príde zvláštne, že z cely do cely, lebo bol v tom istom ústave od začiatku. Možno bol nejaký dôvod, možno chceli niečomu zabrániť, neviem. Na prvý pohľad to aj mne prišlo zvláštne, ale možno na to je vysvetlenie.

06.01.2021
• anonym  |  06.01.2021 13:49:10  |  IP: 213.181.---.---
Takže madam Andrejuvová nám rada predstaví, ako plošne, v zmysle kolektívnej viny ukrátia či odoberú všetkým bývalým príslušníkom zaradeným na útvaroch XII. správy ZNB, či to boli vodiči, referenti, personalisti, sekretárky, skrátka všetky tabuľkové miesta kde bolo zaradenie ako príslušník, nie ako civil?
Také slušné a spravodlivé!
A nebude sa to týkať aj všetkých bývalých členov KSS, či KSČ, ako príslušníkov zločinnej organizácie?
V deň, kedy bolo dopustené retroaktívne zrušenie amnestií sa začali aj takéto úmysly so spätným ukracovaním, či odoberaním zákonom stanovených a priznaných dávok ako je výsluhový dôchodok, či príspevok. Nasledovať budú možno i starobné dôchodky, veď si tu starí žijú nadpomery a pre spoločnosť "tejto krajiny" aj neužitočne a zbytočne dlho!!!
Čo je toto za systém?

05.01.2021
• Zo stranky Bezp.zl.-eu  |  05.01.2021 11:08:52  |  IP: 85.237.---.---
Poslankyňa Andrejuvová (OĽaNO): Chceme siahnuť na výsluhové dôchodky niektorým eštebákom!
BRATISLAVA – Od januára tohto roku sa zvyšuje príspevok pre veteránov protikomunistického odboja zo súčasných 5 na 10 eur za každý mesiac uväznenia. Suma sa rovnako zvyšuje aj pre siroty veteránov. Poslankyňa Anna Andrejuvová (OĽaNO), ktorá zmenu zákona predkladala, skupinu trpiacich za bývalého režimu zároveň rozšírila aj o rehoľníkov a rehoľníčky väznených v centralizovaných kláštoroch. Parlament zároveň schválil vyplatenie jednorazového príspevku symbolických 1989 eur. Bude sa naopak siahať na výsluhového dôchodky bývalým príslušníkom ŠTB, ktorí utrpenie mnohým spôsobovali? Viac hovorí poslankyňa NR SR Anna Andrejuvová.
Do zákona ste presadili aj rehoľníčky a rehoľníci. Mnohí vám môžu vyčítať, či toto sú problémy, ktoré trápia ľudí počas pandémie......
....Koľko je dnes ľudí, ktorí dostávajú peniaze za utrpenie počas bývalého režimu? Ľudí, ktorých sa to bude týkať je odhadom do 3000. Hlásia sa aj ďalší. Treba zdôrazniť, že sa to týka nielen tých, čo trpeli, ale aj ich priamych potomkov. Aj siroty dostávajú takýto príspevok. Bola by som rada, keby sa ľudia ďalej prihlásili Ústavu pamäti národa.Naopak, je tu skupina ľudí – bývalých príslušníkov ŠTB, ktorí majú pomerne slušné výsluhové dôchodky. Sú to peniaze navyše k riadnym starobným dôchodkov. Aká je priemerná výška výsluhového dôchodku bývalých príslušníkov ŠTB? Myslím si, že je to okolo 800 eur, ale je to skôr otázka na MV SR. Pokiaľ mám správne informácie, tak chcete naopak zobrať alebo znížiť výsluhové dôchodky príslušníkom ŠTB. Je to pravda? Áno. Premiér v septembri požiadal rezorty, aby dodali všetky podklady ÚPN. Pôvodne sme chceli predkladať oba návrhy súčasne. Tým, čo trpeli zvýšiť a tým, ktorí profitovali a ubližovali, naopak znížiť. No obete majú vysoký vek, preto sme najprv predložili zákon, ktorý myslí na obete. Potom predložíme návrh na odobratie alebo zníženie výsluhových dôchodkov pre bývalých príslušníkov ŠTB. Je možné im odobrať alebo znížiť výsluhové dôchodky? Nie je to v rozpore s Ústavou SR?
Pracovne to nazývam nezaslúžené benefity. Podľa mojich informácií, sme jedna z posledných krajín, ktorá sa s touto problematikou ešte nevyrovnala. V Poľsku sa bývalí príslušníci obrátili na Európsky súd pre ľudské práva. Tvrdili, že vykonávali len rozkazy, a preto im nie je možné znížiť výsluhové dôchodky. Súd prišiel k záveru, že ak režim porušuje základné ľudské práva a slobody a je zločinný, nikto nemôže povedať, že vykonával len rozkaz. Predpokladám, že mnohým bývalým príslušníkom ŠTB sa môj návrh páčiť nebude a budú mať tendencie obrátiť sa na súd. No rozhodnutie v tejto veci už existuje. Máte ambíciu bývalým príslušníkom ŠTB odobrať alebo znížiť výsluhové dôchodky? Vytvorili sme pracovnú skupinu v rámci celej koalície. Zmapovala som všetky krajiny, ktoré sa s touto problematikou už vysporiadali. Predpokladám,že sa budeme inšpirovať Českou republikou. Jasnejšie sa budem vedieť vyjadriť vo februári.
Máte predstavu, koľko bývalých príslušníkov ŠTB dostáva výsluhové dôchodky? Premiér požiadal rezorty, ÚPN, aby zistili a dodali všetky podklady. Zníženie výsluhových dôchodkov sa bude týkať paušálne všetkých? Po dohode s kolegami poslancami v koalícii ,to rada predstavím. zdroj: Topky /pozri tiež stránku Bezp.zl. EU. M. Palfi - 5. januára 2021 o 8:39 –Verejný priestor pre diskúsiu.Nový príspevok
nick  
text
 
 
114-8dva  =  
Vyplňte kontrolu proti SPAMu.